Czy warto zlecić wykończenie apartamentów na wynajem? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Słoneczna Rezydencja
#nieruchomości
#tatry
#turystyka

Postanowiłeś zainwestować w nieruchomość pod wynajem krótkoterminowy? Teraz czas zdecydować, kto wykończy i zaaranżuje apartamenty, w których będziesz gościć swoich klientów. Czy warto samodzielnie się tym zająć, czy może lepiej zlecić prace wykończeniowe zewnętrznej firmie? Rozumiemy Twoje obawy, dlatego w tym artykule odpowiemy na pytania, które najczęściej nurtują inwestorów. Przeczytaj i upewnij się, że podejmiesz właściwą decyzję.

Na czym polega usługa wykończenia apartamentów?

Wielu inwestorów nie jest do końca świadomych, jaki jest zakres usługi wykończenia inwestycji. Jeśli należysz do jednych z nich, już podpowiadamy.

Usługa wykończenia apartamentów to proces przygotowania nieruchomości do zamieszkania lub wynajmu. Obejmuje ona różnorodne prace, takie jak malowanie ścian, układanie podłóg, montaż mebli, instalowanie oświetlenia, a także wyposażenie łazienki i kuchni. Kluczowym celem jest stworzenie atrakcyjnego i komfortowego miejsca dla przyszłych mieszkańców lub najemców.

Zlecanie wykończenia wnętrz w apartamentach hotelowych przez architektów to popularna praktyka coraz bardziej ceniona w branży hotelarskiej. Nic w tym dziwnego, ponieważ jeśli projekt i aranżację wnętrza oddajemy w ręce specjalistów, mamy pewność, że przestrzeń będzie spełniała takie kryteria jak:

 • profesjonalne podejście,
 • unikalny charakter zamiast typowo hotelowego wyglądu,
 • optymalne wykorzystanie przestrzeni,
 • dopasowanie do oczekiwań rynku,
 • rzetelne planowanie i budżetowanie,
 • zwiększenie atrakcyjności oferty.

Dlaczego warto zlecić wykończenie apartamentów
profesjonalnemu wykonawcy?

Będziesz mieć pewność, że efekt zachwyci Twoich klientów

Nasza profesjonalna ekipa ma wieloletnie doświadczenie i wiedzę w zakresie wykończeń. Współpracujemy z architektami i projektantami wnętrz, którzy często wprowadzają kreatywne rozwiązania projektowe. Dzięki temu gwarantujemy Ci wysoki standard prac, a także jesteśmy w stanie szybko i skutecznie rozwiązywać potencjalne problemy.

Dzięki nam szybciej wystartujesz z wynajmem

W przypadku wykańczania obiektu na własną rękę cały proces może trwać długie miesiące, a nawet lata. Nasza profesjonalna ekipa dysponuje odpowiednim sprzętem oraz zasobami do pracy, dlatego jesteśmy w stanie przygotować apartamenty do użytku nawet w 3 miesiące. Dzięki temu Ty szybciej wystartujesz z wynajmem krótkoterminowym i zaczniesz zarabiać.

Twój obiekt będzie bardziej atrakcyjny dla najemców

Obecnie turyści zwracają uwagę na wysoki standard wykończenia i to, czy wynajmowana przestrzeń jest dobrze przemyślana pod kątem funkcjonalności. Jeśli spełnisz te warunki, Twój lokal będzie się wyróżniał wśród innych ofert i ułatwisz klientom podjęcie decyzji na Twoją korzyść.

Rezydencja Słoneczna

Będziesz mógł ustalić wyższą cenę wynajmu

Estetyczne i funkcjonalne wykończenie pozwala na ustalenie wyższej ceny za wynajem. Jeśli pozwolisz, by o aranżację wnętrza zadbali specjaliści, dasz sobie szansę na większe przychody z inwestycji.

Ominie Cię niepotrzebny stres

Podjąłeś decyzję o kupnie nieruchomości na wynajem, ponieważ zależało Ci na dochodzie pasywnym. Dlaczego więc miałbyś marnować mnóstwo swojego czasu i energii w wykończenie wnętrza? Nie ryzykuj błędami w aranżacji. Lepiej zostaw to profesjonalistom i bądź spokojny o swoją inwestycję.

Zwiększysz wartość inwestycji

Obiekt wykończony przez profesjonalną ekipę na podstawie przemyślanego projektu będzie miał większą wartość niż taki z przypadkowymi meblami. To może być korzystne nie tylko w przypadku wynajmu krótkoterminowego, ale także przy ewentualnej sprzedaży w przyszłości.

Jak uniknąć pułapek związanych ze zlecaniem wykończenia firmie zewnętrznej?

Początkujący inwestorzy, z którymi rozmawiamy na co dzień, często mówią nam, że wolą wykończyć nieruchomości własnymi siłami, ponieważ boją się, że usługi zewnętrznej firmy nie spełnią ich oczekiwań. Najczęściej wymienianie są takie obiekcje jak nieporozumienie odnośnie preferencji klienta, wybór nieodpowiednich materiałów/mebli, przekroczenie budżetu lub ogólna jakość wykonawstwa.

Takich pułapek można łatwo uniknąć. Kluczowa jest tutaj otwarta i klarowna komunikacja pomiędzy klientem a architektem, a także zawarcie wszystkich kluczowych punktów w umowie. Wybierając usługi wykończeniowe w Słonecznej Rezydencji, zawsze masz pewność wyrażenia swoich preferencji i oczekiwań w trakcie procesu aranżacji wnętrz.

Na początku współpracy wspólnie omawiamy kosztorys, a na kolejnych etapach zapewniamy transparentność wydatków. W ten sposób zdejmujemy z Ciebie ciężar nadzorowania procesu wykończenia, ale jeśli tylko masz ochotę, możesz mieć wszystko pod kontrolą.

Szukasz ciekawych nieruchomości - sprawdź naszą ofertę!
zobacz nasze apartamenty

Najczęściej zadawane pytania od inwestorów

Czy zlecenie wykończenia apartamentów się opłaca, skoro trzeba doliczyć dodatkowe koszty?

W Słonecznej Rezydencji stawiamy na otwartą komunikację, dlatego na samym początku wspólnie omówimy Twoje oczekiwania odnośnie wykończenia oraz budżet, którym dysponujesz. Współpracując z nami, zawsze możesz nadzorować postępy prac i wydatki. Dzięki temu możesz mieć pewność, że sfinalizujemy  inwestycję w kosztach, na które możesz sobie pozwolić.

Jakie są średnie koszty wykończenia wnętrza, które inwestorzy powinni uwzględnić w swoich analizach finansowych?

Koszt wykończenia wnętrza ustalamy indywidualnie z architektem i jest uzależniony m.in. od oczekiwań klienta.

Ile trwa proces wykończenia apartamentu?

Wykończymy zakupiony przez Ciebie apartament w ciągu około 3 miesięcy.

W jakim stylu będzie wykończony apartament? Czy jako inwestor mam coś do powiedzenia w tej kwestii?

Każdemu inwestorowi przesyłamy wizualizację wnętrza. Znajduje się w niej kompleksowe zestawienie materiałów konstrukcyjnych oraz elementów wyposażenia użytkowego obejmujące m.in. meble kuchenne, meble do salonu, sprzęt AGD i RTV, zasłony, pościel, zastawę stołową oraz inne elementy, które wkomponują się w wystrój wnętrza. Oczywiście jeśli chcesz bardziej spersonalizować swoją przestrzeń, chętnie wysłuchamy Twoich oczekiwań i wdrożymy je do projektu.

Podsumowanie

Jak widzisz, decydując się na pomoc specjalistów w wykończeniu wnętrz, możesz zyskać nie tylko piękne i funkcjonalne apartamenty gotowe do wynajmu, ale także spokój ducha. Dlatego zostaw to nam i zobacz, jak za niedługo Twoja nowa inwestycja zacznie na Ciebie zarabiać.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się!

Wypełnij formularz kontaktowy

lub zadzwoń teraz: + 48 515 748 475


  wróć do listy wpisów

  Zobacz pozostałe wpisy

  5 argumentów od eksperta nieruchomości, dlaczego warto zainwestować w apartament
w Tatrach
  Magdalena i Grzegorz Wysokowie | #nieruchomości #tatry #turystyka
  5 argumentów od eksperta nieruchomości, dlaczego warto zainwestować w apartament
w Tatrach
  Przeczytaj artykuł
  Słoneczna Rezydencja: Twój raj w górach
  Magdalena i Grzegorz Wysokowie | #nieruchomości #tatry #turystyka
  Słoneczna Rezydencja: Twój raj w górach
  Przeczytaj artykuł
  Czy warto zlecić wykończenie apartamentów na wynajem? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania
  Magdalena i Grzegorz Wysokowie | #nieruchomości #tatry #turystyka
  Czy warto zlecić wykończenie apartamentów na wynajem? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania
  Przeczytaj artykuł